İnternetten Satış Yaparak Kazanç Elde Etmek

Artık günümüzde bir çok kişi internetten alış veriş yapmakta. Bizler ise bu kişilere instagram, facebook, marketplace, letgo veya dolap gibi uygulamalar aracılığı ile ulaşabiliyoruz. Ancak bir çok kişi bu işe başlamanın maliyetli olabileceğini düşünüyor. Peki sizlere hiç bir maliyet olmadan instagram, facebook veya diğer uygulamalardan satış yapabileceğinizi söylesem?

Özet olarak bir firmanın ürünlerini sunarak müşteriler buluyorsunuz. Ancak sizin hiçbir stok tutma zorunluluğunuz yok. Firmanın web sitesine aldığınız siparişleri giriyorsunuz ve doğrudan müşterinizin bilgilerini girerek ürünleri firmanın göndermesini sağlıyorsunuz. Dropshipping de denilen bu yöntem ile stok tutmadan firma aracılığı ile satış yaptığınız için belirli oranlarda firmadan prim elde ediyorsunuz. Üstelik bu prim tutarı %25-30 gibi yüksek oranlarda olduğu için ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Bu konuda aklınıza gelebilecek bazı sorular için aşağıda bir soru cevap listesi de hazırladık…

 • Hangi ürünleri satabilirim?
 • welnes sağlıklı yaşam ürünleri gibi bir çok kategoriden ürün çeşitliliğine sahip bir firma ile çalışacaksınız.
 • Kazancım nasıl hesaplanıyor?
  – Firmada birden fazla kazanç sistemi bulunmakta. Yukarıda anlatılan teknikle yani internetten online satış yapıp doğrudan müşterinize ürün göndermek istiyorsanız Satış Fiyatı – Temsilci Fiyatı farkı sistemdeki carinizde alacak olarak birikecektir. 100TLyi geçtiğinde banka hesabınıza talep edebilirsiniz. Satış fiyatı ile temsilci fiyatı arasındaki kazancınız ortalama %25-30 civarında olacaktır.
 • Elde ettiğim kazançtan vergi ödeniyor mu, yasal bir iş mi?
  – Bu iş için muhasebeci çalıştırmanıza veya şirket kurmanıza gerek yok. Çünkü elde ettiğiniz toplam kazanç üzerinden %20 stopaj vergisi firma tarafından devlete ödenip kalan tutar yani net tutarınız banka hesabınıza yatırılmaktadır. Ürünler müşterilerinize faturalı olarak gönderilmekte ve müşterilerinizin 15 günlük iade hakkı bulunmaktadır.
 • Üyelik ücreti veya aylık kota var mı?
  – Sizi zora veya borca sokabilecek herhangi bir risk bulunmayan bu iş imkanına aşağıdaki linkten ücretsiz üye olabilirsiniz. Aylık zorunlu sipariş şartı veya kota da bulunmamaktadır. Yani bu ay çalışırsanız kazanırsınız, ertesi ay çalışırsınız hiçbir bağlılığınız bulunmaz. Sonraki ay terkar satış yaparsanız yine kazanmaya devam edebilirsiniz.
 • https://tts.international/90825181
%d blogcu bunu beğendi: